výškové práce-stavební činnost

   
 

Jedinečné vlastnosti ThermoShieldu se starají o útulné, pohodové klima ve všech budovách. Pomáhají šetřit náklady na vytápění i klimatizaci a velmi účinně chrání fasády a střechy před škodlivými vlivy různých povětrnostních podmínek. Významně zabraňuje stárnutí a zvětrávání stavebních konstrukcí. Přitom je ThermoShield v poměru cena/výkon stejně výhodný jako normální, vysoce kvalitní disperzní barva. 
 

 

Základní charakteristika

Termokeramické nátěrové hmoty na akrylátové bázi dostupné v mnohých barevných odstínech připravené k okamžitému použití. Mají široké spektrum využití převážně ve stavebnictví. Je možné je aplikovat na téměř všechny druhy podkladů jak v exteriéru tak v interiéru.

 

Složení

pojivo - vysoko elastická akrylátová živice, která působením UV záření vytváří dvojitou síťovou struktůru 
výplň - mikrokeramické duté kuličky (uvnitř obsahují inertní plyn)
barvivo - bílá v podobě oxidu titaničitého, popřípadě další barevné pigmenty

 

Specifické vlastnosti

Plní funkci tepelné keramické membrány - tzn., že nátěr je variabilně difúzně otevřený a zabraňuje vodě a vzdušné vlhkosti pronikání do podkladu, zároveň ale umožňuje její odpařování, takže na podkladech s absorbční a difúzní schopností reguluje vlhkost podkladu a tím zvyšuje tepelný odpor celé konstrukce.
Má velmi vysokou trvalou odráživost - zpět do prostoru odráží 86% slunečního záření. Prokazatelně snižuje náklady v zimě na topení a v létě na klimatizaci - to se dá dokumentovat na základě osmnáctiletých zkušeností. Byly prokázány úspory na topení 29%.

 

Princip funkce

Mikrokeramické kuličky obsahující inertní plyn, mají nezanedbatelné tepelně-izolační vlastnosti, ale především zabezpečují vysokou odráživost slunečního záření.
Vysoko elastická akrylátová živice ve spojení s mikrokeramickými kuličkami zamezují atmosferické vodě v pronikání do podkladu, současně však při poklesu vzdušné vlhkosti na běžnou úroveň umožňují odpaření vodní páry, která je obsažená v konstrukci. Jedná se o termokeramický krycí povlak, který díky své "variabilní vzdušnosti" působí jako membrána, která podporuje rychlé odpařování nadměrné vlhkosti z podkladu (princip GORE-TEX ). Snížením obsahu vlhkosti konstrukce o pouze 1% zvýšíme izolační schopnost stavebního materiálu o 10%!

 

Možnosti aplikace

Díky své vysoké elasticitě a přilnavosti je možná aplikace na spoustu různorodých povrchů včetně většiny kovů, dřeva, plastů, pěnové hmoty, textílií, materiálů ze syntetických vláken, betonu, staré i nové omítky a některých předešlých nátěrových vrstev. Vysoká elasticita zamezuje vzniku termodynamicky zaviněných trhlín, co můžeme využít při nátěru na sebe navazujících, avšak rozdílnych konstrukčních prvků s různou tepelnou roztažností.

Aby shora uvedené všeobecné vlastnosti byli dodrženy tam, kde je třeba, vyrábí se ThermoShield ve třech modifikacích určených především pro následující použití:

ThermoShield Exterieur - barva určená na fasády
ThermoShield Interieur - barva do interiéru 
ThermoShield TopShield - barva pro střešní nátěry


· Snižuje nadměrnou vlhkost zdiva

· Zvyšuje tepelně izolační schopnosti

· Prokazatelně snižuje náklady na vytápění

· Zamezuje vzniku termodynamických trhlin zapříčiněných pnutím podkladních materialů

· Zabezpečuje dlouhodobou ochranu proti dešti, smogu, kyselinám, solím a ozónu

· Na vysoké úrovni chrání podklad proti ultrafialovému záření

· Poskytuje účinnou tepelnou ochranu proti přímému slunečnímu svitu


 

 

         


 

 

Fotografie použita dle Creative Commons James Whitesmith 

Vytvořeno službou Webnode